Charlie Straight 

Charlie Straight je indie rocková / britpopová kapela založená v roce 2006 v Třinci, která zpívá výhradně anglicky. V roce 2007 kapelu objevil Michal Novák ze serveru Bandzone.cz. Ten se také stal producentem dlouho očekávané debutové desky She's a Good Swimmer. Její křest proběhl 17. června 2009 ve vyprodaném klubu Fabric v Ostravě a dočkala se taky ocenění za nejlepší album roku v hudebních cenách Anděl 2009.

Charlie Straight vystupují na významných festivalech v České republice a na Slovensku jako jsou Colours of Ostrava, Rock for People, Sázava Fest, Benátská Noc a další. V roce 2008 jeli na podzimní turné s kapelou Kryštof. Mimo to skupina odehrála desítky samostatných koncertů. Ten největší proběhl 1. června 2010 ve vyprodané pražské Akropoli.

Rok 2011 byl pro Charlie Straight opravdu úspěšný. Získali cenu MTV Europen Music Award a jejich videoklip School Beauty Queen, natočený v New Yorku zvítězil v anketě Český slavík. Přesto, že se jedná o českou kapelu, zpívají Charlie Staight výhradně v angličtině. Nejnovější album s názvem Someone With a Slow Heartbeat se natáčelo ve Švýcarsku ve spolupráci s britským producentem Guyem Fixsenem.

Více informací se dozvíte na stránkách: www.charliestraight.com

Vychutnejte si interpreta na akci:

20. - 21. 7. zámek Valtice
3. - 4. 8. zámek Kunštát na Moravě

ŽIVOT NA FACEBOOKUAjax

Poslední MÉDIA

Festival HRADOLOGIE

Čtvrtý ročník putovního hudebního festivalu na hradech
a zámcích jižní Moravy uvádí Kouřící králík production, spol. s.r.o. a MESYO o.s. ve spolupráci
s NPÚ a za finanční podpory Jihomoravského kraje

Legendární jazzový bar U kouřícího králíka

iReport.cz